Najnowsze galerie

Nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Latyczowskiej

W dniu 19 września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystośc nawiedzenia obrazu Matki Bożej Latyczowskiej. Nasz kościół był kolejną stacją w pielgrzymowaniu maryjnej ikony z kaplicy Sióstr Służek NMP Niepoklanej przy ul. I Armii WP do parafii MB Różańcowej na lubelskich Czubach. Tam obraz zostanie umieszczony na stałe jako centralne miejsce kultu różańcowego. Obraz ma bardzo burzliwą i ciekawą historię. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Propozycja kolonii z parafii św. Rodziny

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z parafii św. Rodziny w Lublinie z ks. Marcinem Wyszyńskim i diakonem Łukaszem organizują kolonie letnie w Zwierzyniu w Bieszczadach w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia. W programie przewidziane liczne atrakcje: Ogniska i pogodne wieczory, zabawy i gry na świeżym powietrzu. Piesze i autokarowe wycieczki w góry. Rejs statkiem po Zalewie Solińskim i wiele innych. Szczegółowe informacje na stronie parafii św. Rodziny:  www.par.sw-rodziny.lublin.pl

Sakrament bierzmowania 2014

image311

W czwartek 22 maja 2014 roku podczas mszy św. o godz. 18-ej przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej bardzo ważne wydarzenie. Oto 55 młodych osób (3-ia klasa gimnazjum lub starsi) przyjęło z rąk J.E. Ks. Biskupa Ryszarda Karpińskiego sakrament bierzmowania. Kościół święty bardzo cieszy się takimi wydarzeniami, ponieważ w życiu młodego człowieka przychodzi chwila, gdy sam podejmuje decyzję, że pragnie swoje życie układać razem z Bogiem, że pragnie się kierować w życiu zasadami ewangelicznymi.

Cieszą się przede wszystkim rodzice i chrzestni, którzy w momencie chrztu, tego który dziś przyjął sakrament bierzmowania, zobowiązywali się do przekazania mu wiary. Oto w tej chwili młody człowiek wobec całego Kościoła opowiada się za Bogiem. Cieszą się katecheci i cała parafia z tego, że oto pokaźna grupa młodych ludzi świadomie i dobrowolnie pragnie każdego dnia otwierać się na działanie Ducha Świętego w ich życiu.

By ta uroczystość mogła się odbyć w tak pięknej oprawie i być tak wielką radością, potrzeba było blisko rocznych przygotowań pod czujnym okiem ks. Marcina Pydy. Młodzi uczestniczyli w regularnych spotkaniach formacyjnych, nabożeństwach no i musieli wykazać się znajomością prawd naszej wiary.

Drodzy Bierzmowani. Serdecznie Wam gratulujemy przyjęcia do serc i umysłów Ducha Świętego wraz z Jego darami. Życzymy, by On nieustannie Was wspomagał w życiu, nauce i odkrywaniu swych życiowych dróg. Szczęść Boże.