Najnowsze galerie

WIELKI TYDZIEŃ W NASZEJ PARAFII

SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA

W poniedziałek, wtorek i środę:podczas porannych Mszy św. oraz po południu od godz. 17.00.

W Wielki  Czwartek tylko po południu, od godz. 17.00 do 18.00 oraz po liturgii.

W Wielki Piątek od godz. 7.00 do 12.00 w kościele dolnym, a od 17.00 w kościele górnym.

W Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 15.00 – podczas święcenia pokarmów.

 

LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO

WIELKI CZWARTEK

Dzień upamietniający ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczystą Eucharystię, połączoną z obrzędem obmycia nóg, sprawować będziemy o godz. 18.00. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do dolnego kościoła, który będzie ciemnicą i miejscem adoracji. Adoracja w czwartek trwać będzie do godz. 22.00. W tym dniu nie ma Mszy św. porannych. Modlitewne czuwanie w czasie od 21.00 do 22.00 będzie naszym dziękczynieniem za życie i świętość Jana Pawła II w 10 rocznicę Jego odejścia do domu Ojca.

WIELKI PIĄTEK

Dzień męki i śmierci krzyżowej Chrystusa. O godz. 7.00, w kościele dolnym, początek adoracji, Godzina Czytań i Jutrznia. O godz. 15.00, także w kościele dolnym, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, po którym zakończymy adorację. O godz. 17.00 w kościele górnym Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu Grobu Pańskiego. Adoracja trwać będzie do północy.
Porządek adoracji:
20.00 – 21.00 – Koła Różańcowe, Legion Maryi, Czciciele Miłosierdzia Bożego, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Grupa Modlitewna św. o. Pio
21.00 – 22.00 – KSM, schola, harcerze i lektorzy
22.00 – 23.00 – Kościół Domowy, Akcja Katolicka
23.00 – 24.00 – Neokatechumenat

WIELKA SOBOTA

O godz. 7.00, w kościele górnym, Godzina Czytań i Jutrznia.  Od godz. 8.00 do 15.00, co pół godziny, święcić będziemy pokarmy na stół wielkanocny. Przychodząc tego dnia do świątyni pamiętajmy, że w ołtarzu Grobu Pańskiego wystawiony jest Najświętszy Sakrament, co zobowiązuje do zachowania ciszy, skupienia i zadumania nad tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą przyjdziemy ze świecami, rozpocznie się o godz. 20.00 przed kościołem.

NIEDZIELA WIELKANOCNA

Mszę św. z procesją rezurekcyjną odprawimy o godz. 6.00. Następna Msza św. będzie o godz. 8.30, a kolejne o 10.00, 11.30, 13.00 i po południu o godz. 17.00. Nie będzie Eucharystii o godz. 19.00!

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

Uwielbinie ze Wspólnotą „Guadelupe”

W Święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego) gościć będziemy podczas Mszy Świętej o godz. 19.00 Współnotę Guadelupe. Członkowie wspólnoty ubogacą Eucharystię śpiewem, a po liturgii poprowadzą modlitwę uwielbienia. W sposób szczególny polecać będzimy Bogu osoby zakonne pochodzące z naszej parafii z racji dnia życia konsekrowanego. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza rodziny wspomnianych osób.

Więcej o Wspólnocie Guadelupe: www.guadelupe.com.pl

plakatjozefpopr2

Nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Latyczowskiej

W dniu 19 września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystośc nawiedzenia obrazu Matki Bożej Latyczowskiej. Nasz kościół był kolejną stacją w pielgrzymowaniu maryjnej ikony z kaplicy Sióstr Służek NMP Niepoklanej przy ul. I Armii WP do parafii MB Różańcowej na lubelskich Czubach. Tam obraz zostanie umieszczony na stałe jako centralne miejsce kultu różańcowego. Obraz ma bardzo burzliwą i ciekawą historię. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Propozycja kolonii z parafii św. Rodziny

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z parafii św. Rodziny w Lublinie z ks. Marcinem Wyszyńskim i diakonem Łukaszem organizują kolonie letnie w Zwierzyniu w Bieszczadach w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia. W programie przewidziane liczne atrakcje: Ogniska i pogodne wieczory, zabawy i gry na świeżym powietrzu. Piesze i autokarowe wycieczki w góry. Rejs statkiem po Zalewie Solińskim i wiele innych. Szczegółowe informacje na stronie parafii św. Rodziny:  www.par.sw-rodziny.lublin.pl