Najnowsze galerie

Propozycja kolonii z parafii św. Rodziny

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z parafii św. Rodziny w Lublinie z ks. Marcinem Wyszyńskim i diakonem Łukaszem organizują kolonie letnie w Zwierzyniu w Bieszczadach w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia. W programie przewidziane liczne atrakcje: Ogniska i pogodne wieczory, zabawy i gry na świeżym powietrzu. Piesze i autokarowe wycieczki w góry. Rejs statkiem po Zalewie Solińskim i wiele innych. Szczegółowe informacje na stronie parafii św. Rodziny:  www.par.sw-rodziny.lublin.pl

Sakrament bierzmowania 2014

image311

W czwartek 22 maja 2014 roku podczas mszy św. o godz. 18-ej przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej bardzo ważne wydarzenie. Oto 55 młodych osób (3-ia klasa gimnazjum lub starsi) przyjęło z rąk J.E. Ks. Biskupa Ryszarda Karpińskiego sakrament bierzmowania. Kościół święty bardzo cieszy się takimi wydarzeniami, ponieważ w życiu młodego człowieka przychodzi chwila, gdy sam podejmuje decyzję, że pragnie swoje życie układać razem z Bogiem, że pragnie się kierować w życiu zasadami ewangelicznymi.

Cieszą się przede wszystkim rodzice i chrzestni, którzy w momencie chrztu, tego który dziś przyjął sakrament bierzmowania, zobowiązywali się do przekazania mu wiary. Oto w tej chwili młody człowiek wobec całego Kościoła opowiada się za Bogiem. Cieszą się katecheci i cała parafia z tego, że oto pokaźna grupa młodych ludzi świadomie i dobrowolnie pragnie każdego dnia otwierać się na działanie Ducha Świętego w ich życiu.

By ta uroczystość mogła się odbyć w tak pięknej oprawie i być tak wielką radością, potrzeba było blisko rocznych przygotowań pod czujnym okiem ks. Marcina Pydy. Młodzi uczestniczyli w regularnych spotkaniach formacyjnych, nabożeństwach no i musieli wykazać się znajomością prawd naszej wiary.

Drodzy Bierzmowani. Serdecznie Wam gratulujemy przyjęcia do serc i umysłów Ducha Świętego wraz z Jego darami. Życzymy, by On nieustannie Was wspomagał w życiu, nauce i odkrywaniu swych życiowych dróg. Szczęść Boże.

Rocznica I-ej Komunii św.

image024

W niedzielę 18 maja 2014r. podczas mszy św. o godz. 13ej świętowaliśmy rocznicę przyjęcia przez dzieci I-ej Komunii św. w roku 2013. Szczególnie miłym patronem naszej uroczytości był św. Jan Paweł II, który w tym dniu obchodzi urodziny. Przez Jego przemożne orędownictwo polecaliśmy Bożej opiece dzieci "rocznicowe" i ich rodziny. W tym szczególnym dniu przypomnieliśmy sobie jak bardzo wiele zmieniło się w życiu, tych którzy mogli pierwszy raz się wyspowiadać i z czystym sercem przyjąć Pana Jezusa. Dziękowaliśmy za to, że Chrystus eucharystyczny jest ciągle gotowy, aby nam pomagać. Ks. Zbyszek w kazaniu wytłumaczyl nam, co to znaczy, że Jezus jest naszą drogą życia. Zatem pragniemy iśc tą drogą razem z naszymi rodzinami do nieba, umocnieni Ciałem Chrystusa. Zdjęcia z uroczystości w galerii.